П'ятниця, 19 січень 2018 Нижник Юрій
Розповісти друзям у:

Дбай про себе

Дбати про себе – це важлива ознака психічно здорової особистості. Якщо людина любить себе, піклується з належною турботою про своє здоров’я, емоційний стан, отримує задоволення від життя, тільки тоді вона може по-справжньому любити інших та бути щасливою.

6        шляхів як подбати про себе:

1) Створіть «Скарбничку щастя». Це перелік речей, людей, які вам приємні, важливі та які вас надихають та приносять задоволення.  У мене це – шкатулочка із записками, на яких вказані мої улюблені заняття, люди, мрії та досягнення, від яких мені дуже приємно та тепло на душі. Вони піднімають мені настрій та самооцінку.                           

2) Хваліть себе. Складно це робити стосовно себе, адже з дитинства нас вчили, що хвалити себе непристойно і нескромно. Критика руйнує нашу самооцінку і  цілісність. Прийміть себе і полюбіть, і щиросердно похваліть. За домашню та сумлінну роботу, вдалі покупки,  за все хороше та добре. Вдалі моменти в житті — це ваша заслуга та відповідальність.                                                                           

3) Опустіть планку. Унікальна техніка із гештальт-терапії. На аркуші паперу в лівій частині аркушу напишіть фрази, які починаються зі слів «Я хочу…» Пишіть доти, доки самі хочете. Так само в правій частині того ж аркуша «Я мушу…» Поміркуєте, наскільки перші фрази відрізняються від других і яким чином «мушу» було б можна перетворити в «хочу». Можливо, деякі ваші цілі в області харчування, фігури, краси занадто обтяжують вас і саме тому складні для досягнення. Катувати себе це позбавляти   себе   турботи   чи     задоволення.                                                                  

4) Усвідомлюйте свої дії та поведінку. Пізнання, фіксація та розуміння своїх дій, рухів, поведінки – це чудовий шлях любові та розуміння себе. Відвідування тренінгів, майстер-класів, цікавих занять, програм самопізнання та розвитку, – це те, що дає мені ресурс і краще усвідомлення себе. Від цього я переосмислюю все навколо, хочу творити, краще розумію себе та інших людей.                                                                         

5) Щотижневі побачення  із собою. Один день в тиждень щонайменше годину в своєму розкладі справ я стараюся приділяти виключно для себе. Використовую цей час тільки на власний розсуд – в активній дії або бездіяльності. Прогулянка в незнайомі місця, чашка чаю, час на читання під затишним пледом або солодке тістечко, - все, що завгодно, те, що я хочу і що мені приємне.                                                                                       

6) Подорожі. Люблю мандрувати, сама чи з кимось. В цей період я дуже натхненна і радісна, красива і усміхнена, ресурсна і щаслива. Дивлячись на Сікстинську Мадонну чи замки Кам’янця-Подільського, львівські вулички, пропахнуті кавою та корицею чи гірські хребти Закарпаття, хочеться творити, любити, наповнятися новими ідеями, розширювати свою свідомість та спектр переживань і відчуттів.

Мар'яна Нискогуз - психолог БФ"Карітас"

Ваше ім'я:
Ваш e-mail:
B
U
I
© 2009-2012
Благодійний Фонд "Карітас СДЄ УГКЦ"
Всі права застережено

© Використання матеріалів дозволено тільки з обов'язковим
посиланням на сайт www.caritas-sde.org