Середа, 13 червень 2018 Нижник Юрій
Розповісти друзям у:

А ви чули про нашу "Витанію"?

Мешканці Дрогобича та ті, хто приїжджає сюди у справах чи на відпочинок, напевно, відвідували кафе, яке має дуже цікаву назву – “Витанія” .  Ця назва асоціюється з біблійним містом, в якому дуже гарно зустрічали гостей в бідні часи. Отже, “Витанія” –  якраз той осередок, де людина, яка потребує їжі, може її отримати, але не просто звичайної їжі, а щось більше. Коли заходиш у це затишне кафе, яке навіть словом “кафе” важко назвати, – скоріше це якась мамина світлиця, це така добра домівка –  зі стін на тебе будуть дивитися очі святих, які з легкістю впізнає кожен: очі Марії, Марти, Ісуса, апостолів. Тут ти відчуваєш, що все те, що подають тобі на стіл, приготовлене з особливою любов’ю, добротою, ти отримуєш не просто фізичний хліб, а хліб духовний. Це кафе діє уже чотири роки, і весь цей час доброю господинею є пані Наталія, яку дуже важко застати просто так, без справ, тому ми досить довго домовлялися про хвилинку часу на те, щоб порозмовляти і написати про це чудове місце, куди кожного дня приходить багато відвідувачів та гостей. Пані Наталія каже:

“Так склалося, що в нашому рідному місті Дрогобич є багато закладів харчування, але є одне-єдине кафе, яке має три титули: християнське, благодійне та соціальне — це кафе “Витанія”.
Цьогоріч з Божою ласкою нам вдалось відсвяткувати четверту річницю закладу. Святкування проходило в родинному колі працівників: з багатьма побажаннями, щирими словами вдячності та подарунками. 
Ми завжди раді та відкриті для всіх охочих скуштувати свіжої  маминої  кухні. У нас часто проходять дитячі дні народження, хрестини, весілля та поминальні сніданки. Кошти наших жертводавців ми використовуємо на благодійні цілі: годуємо потребуючих людей та віддаємо обіди безкоштовно. Проводимо різноманітні благодійні заходи.
Дуже хочемо подякувати усім за допомогу в такому гарному проекті. До зустрічі, друзі, у нашій Витанії!”

Справжня благодійність, справжнє добро й милосердя має сягати власної кишені. Благодійність, яку проявляють засновники і всі, хто працює у цьому закладі, якраз сягає тої власної кишені, тут немає державних коштів, тут не прагнуть отримати високий комерційний дохід, тут роблять усе, аби нагодувати голодних і напоїти спраглих. 
Ми звернулися до пересічних відвідувачів, які обідали у кафе “Витанія”,  з питанням: “Чи сподобалося вам у нас?”  Двоє молодих людей, хлопець і дівчина, виявилися туристами із Черкащини, вони вперше в Дрогобичі.  Усміхнений чоловік, якого звати Ярослав, сказав: “Я вперше скуштував такої смачної їжі за таку демократичну ціну. Перебуваючи тут, я почуваю себе прекрасно, а на душі так легко і просто, мабуть, завдяки атмосфері та інтер’єру, іконам на ваших стінах, які бачу вперше”
А на стінах християнського кафе зображено сцени із життя святих, що  пов’язані саме з їжею, прийомом гостей. Споживати хліб — це природна потреба людини, і вона має насичувати не просто тіло, а й душу. Дуже добре, що у Дрогобичі  є такий заклад, який, крім низьких цін і дуже смачної кухні, дає особливу затишну атмосферу, яка наповнена високою духовністю та святістю. 
 Завітайте у цю домівку!
Наталія
2018-06-13 21:04:18
Щиро дякую за такі теплі слова))
Ваше ім'я:
Ваш e-mail:
B
U
I
© 2009-2012
Благодійний Фонд "Карітас СДЄ УГКЦ"
Всі права застережено

© Використання матеріалів дозволено тільки з обов'язковим
посиланням на сайт www.caritas-sde.org