Вівторок, 24 липень 2018 Нижник Юрій
Розповісти друзям у:

Незабутній тиждень активної молоді

                  

Протягом тижня 16-22 липня проводився спортивно-оздоровчий відпочинок для підлітків, організатором якого був Михайло Стефанишин – координатор проекту «Профілактика узалежнення серед дітей та молоді». Діти віком 12-16 років проживали на території «Галилеї» серед лісу, квітів і свіжого повітря. Як запевняють самі діти, навколишнє середовище допомогло відпочити від гучного міста, а мешканцям сільських місцевостей побачити ще більше краси рідної природи. Був острах через несприятливі для активного відпочинку погодні умови, проте завдяки спільним молитвам і з Божою ласкою під час заходів погода покращувалася. День розпочинався з підйому, далі активно – із ранкової зарядки. Опісля разом із волонтерами збиралися в головному залі: молилися і приступали до сніданку. Харчування було п’ятиразовим, враховуючи другий сніданок та полуденок. Також у день народження чи інші важливі події влаштовувався солодкий стіл та дискотека.

                     

Кожного дня проводилися різноманітні розвивальні заходи, інтелектуальні та спортивні ігри. Зокрема, проходив тренінг «Стратегії поведінки у конфліктах» з Мар’яною Ділан. Психолог розповіла про поведінку людей у конфліктних ситуаціях. Діти, освоївши знання, залюбки показали кожен тип, аналізуючи, який метод поведінки в конфлікті є правильним і як робити не слід. Також молодь отримала майстер-клас із іконопису від Катерини Сурми та Наталії Низовської. Молодь відвідала святу літургію у храмі, що знаходиться на території «Галилеї»; завдяки Мар’яні провели квест, в якому діти проявили свої інтелектуальні, креативні та спортивні здібності. 

                            

За час відпочинку відбувалися футбольні тренування, баскетбол та волейбол. Важливим було і те, що на території немає Інтернету, тому підлітки проводили час згуртовано, вчилися взаємодопомоги, взаєморозуміння та підвищували рівень спортивних навичок.                                                              

Далека дорога та дощовита погода не злякали юних мандрівників, їдучи на екскурсію в село Довге-Гірське. Вже на місці діти разом із волонтерами організували пікнік та пішли на екскурсію до дамби, будування якої припинилося ще за часів СРСР. Цікавою та захопливою для дітлахів була ще одна екскурсія - до вітряків, що на Старосамбірщині. Усім без винятку сподобалася поїздка. Про це розповіли самі діти на підсумках дня, що проводилися Михайлом щовечора. «Важливо вислухати думку кожного, щоб діти вчилися говорити про свої емоції та почуття, ділилися позитивом одне з одним. Також не менш значущим є почути, що було не так, аби удосконалити, зробити краще наступного дня, наступного року.», - каже організатор табору. Надовго запам’ятається й ще одна поїздка – в аквапарк, що знаходиться у Східниці. Діти з неабияким ентузіазмом плавали, з’їжджали з водяних гірок та ніжилися на сонечку в шезлонгу.

                

Останнього дня, в неділю, відбувся турнір з футболу, де першість здобула команда «Дрогобицьких ковбасок». Після турніру всі разом відвідали святу літургію. Ближче до від’їзду Михайло провів підсумок тижня, і діти розповіли свої найщиріші враження. Дехто зі сльозами на очах говорив про цікаві поїздки та нових друзів, дехто, що залишився б хоч на ще один день. Як запевняє сам організатор відпочинку: «Ми провели відпочинок навіть краще, ніж самі того очікували, і дощовита погода не впливала на настрій і плани».

Отже, враховуючи дитячі усмішки та подяки рідних, чиї діти перебували в «Галилеї», - відпочинок удався, а це найголовніше в місії, яку несе «Карітас».


                            

                            

                            

Ваше ім'я:
Ваш e-mail:
B
U
I
© 2009-2012
Благодійний Фонд "Карітас СДЄ УГКЦ"
Всі права застережено

© Використання матеріалів дозволено тільки з обов'язковим
посиланням на сайт www.caritas-sde.org