Літні люди

Ситуація в регіоні

У нашому регіоні є велика кількість літніх людей, які почувають себе не потрібними суспільству, які не мають можливостей передати свій життєвий досвід, свої знання іншому поколінню. Суспільство мало уваги приділяє людям похилого віку. Державні установи обмежуються нарахуванням і наданням пенсій та інших соціальних виплат, але не переймаються справжніми проблемами і потребами цих людей. Особливо багато є людей, які в радянські часи пережили окупацію, були остарбайтерами у фашистській Німеччині, репресовані комуністичним режимом, вивезені до Сибіру, були політичними в’язнями, або якось інакше потерпіли від тоталітаризму і репресій. На жаль, багато таких людей вже померло, але є багато, які готові розповідати свої життєві історії, говорити правду про історичні події минулого.

Клуб літніх людей «Жива історія»

Мета: покращення соціального, емоційного та психологічного стану літніх людей, що потерпіли від нацизму та тоталітаризму, покращення їх якості життя, збір спогадів жертв тоталітарного режиму і залучення їх до активного громадського життя.

Характеристика осіб, з якими працюємо у даній ділянці

Діяльність проекту спрямована на людей похилого віку, які проживають в м. Дрогобичі та районі,а це:
  • літні люди – жертви нацистського, комуністичного та інших тоталітарних режимів, які готові розповідати про свій життєвий шлях, проблеми, минуле, таким чином творячи «живу історію» і зберігаючи її для майбутнього;
  • літні люди, які пережили голокост, були в’язнями концтаборів, гетто,
  • діти – в’язні, ті, хто були вивезені на роботи до Німеччини, ті, що пережили окупацію, ветерани Другої світової війни, сироти війни, тобто ті, хто є на пенсії і готовий віддавати свій час, знання та досвід молоді;
  • молоді люди та люди середнього віку, які цікавляться історією та нашим минулим, і мають бажання дізнаватись правду про цю історію із вуст очевидців.
Типи допомоги, яка їм надається:
  • психологічна допомога, емоційна підтримка, душпастирська поміч; гуманітарна допомогу;
  • допомога для їх дітей та інших родичів в біді (алкоголізм, наркоманія, домашнє насильство, розшук за кордоном, надзвичайні ситуації).
Актуальні потреби Клубу:
  • пошук волонтерів для допомоги літнім людям.
  • пошук партнерів у даній сфері діяльності.
  • сприяння органів влади у наданні соціальної допомоги літнім людям.
© 2009-2012
Благодійний Фонд "Карітас СДЄ УГКЦ"
Всі права застережено

© Використання матеріалів дозволено тільки з обов'язковим
посиланням на сайт www.caritas-sde.org